Keď žena trestá

Autor: Júlia Jaššová | 16.5.2017 o 14:18 | Karma článku: 6,60 | Prečítané:  1467x

odopieraním. Nielen seba samej ale všetkého od komunikácie cez sklopený zrak až po neuprataný dom. Pre konkrétneho jedinca - trestanca sa začína hotový bludný kruh.

Tak som si po čase otvorila Tatarkovu poviedku Ešte s vami pobudnúť, kde nádherne opisuje urazenú nahnevanú ženu: "Trestá odopretím pôvabu: Nehľaď na mňa, a keď hľadíš, nemáš to dovolené, dopúšťaš sa ďalšieho priestupku." Poznáme, že? Taká naša klasika ženská. Len ho vytrestať! Len mu ukázať! Len mu dať! A chudák chlap, často (väčšinou) ani netuší, čoho sa dopustil.

A tušíme to vôbec my?

Som sa tak nad sebou zamyslela nedávno, tento víkend to bolo... chodila som namosúrená ako fúria, trieskala dvermi, kričala na deti a potom plakala, aká som to macocha. Samozrejme, ani manžela to neobišlo. A vôbec som netušila, čo mi je. Nič sa mi nestalo, ani on nič neurobil.

Veľa žien možno aj má dôvod, no prestáva sa o svojom probléme rozprávať. A tu, a hlavne tu - pri testosterónom nabitej polovici ľudstva - platí hádam dvojnásobne porekadlo, že nemému ani vlastná mať nerozumie.

Ženy, nebuďte ticho, chlap FAKT nevie, čo sa deje. Povedzte mu to, a dajte mu šancu reagovať. Chlap prežíva totálnu frustráciu a bezmocnosť, keď nevie, čo s vami. A nikto, žiaľ (či chvalabohu?:-), čítať myšlienky nevie.

Vždy, keď ma chytí takáto ženská náladička a všetko vo mne kričí a búcha si do hrude, prečo ma nikam nevezme, prečo chodí na ryby, prečo mi neurobí raňajky do postele, prečo mi nekúpi kvet... atď. Milión dôvodov... Tak si to vezmem z opačnej strany a neochotne navrhnem sama sebe: Julinka, itkaj, sprav mu omeletu, palacinky, skús byť aktívnejšia... Otočím sa v posteli na druhý bok a zmierim sa s tým, že si na raňajky každý vezmeme, čo chceme :-D Alebo: Nechoď dnes na taliančinu, vidíš, že je unavený z práce, decká ho zničia... a ja aj napriek tomu idem.

Lebo ženy, žiadame, pýtame, chceme, túžime... a čo sme my pripravené a ochotné DAŤ? Aká je moja pridaná hodnota, ktorou si manžela/partnera chcem udržať, pre ktorú budem pre neho atraktívna aj naďalej?

Už toľko netrestajme, skúsme viac chváliť, hladkať... majme v hlave trojuholník. Ten Maslowov, poznáte? Rozdelený horizontálnymi čiarami na niekoľko častí na hierarchiu potrieb. V tej najspodnejšej sú tie primárne, potrebné pre prežitie. A nie je to len jedlo, spánok či dýchanie. Je tam napríklad aj sex. V Aristofánovej Lysistrate jeho odopieraním ženy dopomohli k ukončeniu vojny, tak aká to je sila, uznajte! No robiť to "bezdôvodne" alebo bez toho, že by chlap tušil... hm... aby sme si nevyrobili v "dobrom úmysle" trojuholník z vlastného vzťahu. Lebo keď nemám vymurovaný prvý schodík, nevykročím na druhý ani tretí... a tak ďalej.

Teda ak fungujem na vzorci : niečo mi je - nevarím - všade neporiadok - nepobozkám - nerozprávam sa - ... vážne čakám, že mi muž donesie zo samej čistej lásky krabicu praliniek a diamantový prsteň?

Plňme hladné brušká, hladkajme viac, buďme o kus nežnejšie... a možno budeme všetky prekvapené, akých máme fajn chlapov po boku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nacionalistický kňaz pomáha šíriť propagandu ĽSNS

Ján Košiar, ktorý otvorene podporuje kotlebovcov, píše pre časopis Zväzu protikomunistického odboja. Magazín platí ministerstvo vnútra.

KOMENTÁRE

Antifašisti ani antikomunisti to nepochopili

Neexistuje sloboda len pre jednu vybranú skupinu.

EKONOMIKA

Volkswagen: Odborári dostali to, čo sme im núkali pred štrajkom

Na jar ponúkal Volkswagen zvýšenie platov o 12 percent.


Už ste čítali?