Skleníkový efekt vzťahov

Autor: Júlia Jaššová | 11.10.2015 o 18:33 | Karma článku: 11,72 | Prečítané:  9343x

Antiperspiranty, deodoranty, parfumy a toaletné vody. Príčina rozvodov či partnerských rozchodov nebola nikdy banálnejšia.

Nedáva vám nič z vyššie uvedeného zmysel? Moja teória je taká jednoduchá. Láska je (okrem tvrdej driny) vo svojom úplnom počiatku chemická reakcia, šialený koktejl endorfínov, serotonínu a všetkého, pred čím si romantické duše zakrývajú oči.

Dám ruku do ohňa za to, že ste už slovko-dve už o "teórii pachov" počuli. Jednou vetou - aby medzi dvoma ľuďmi preskočila povestná iskra, mali by si voňať. Tak ozajstne. Írečito telesne, povedzme. Mali by si voňať so všetkými svojim najprirodzenejšími pachmi. Pot, dych... čo vy na to?

Moja babka raz vytiahla príbeh z priečinka s názvom Keď som ja bola mladá, z ktorých série aj vy nejeden poznáte. Už-už som v hlave prepínala na autopilota občasným pokyvkávaním hlavou, no jej rozprávanie ma celkom chytilo za uši.

Za jej čias sa kúpavali vonku. V koryte. Vodou nanosenou z rieky, ak nemali studňu. Mydlo? Výnimočne. Účinok? Temer žiadny "ucítiteľný". Antiperspirant? Anti - čo?? No samozrejme, že žiadny nebol. Dámske hygienické vložky? Žartuješ? Iba ak v krásnej utopickej futuristickej knižke. Frekvencia kúpania sa? Raz do týždňa. S výnimkou zimných mesiacov. To si nanosili trocha vody do lavóra domov a dali zohriať na transport. A rodili sa deti? Rodili. A boli svadby? Boli. Áno, aj vtedy často v tomto poradí. A vzťahy boli veľakrát trvácnejšie.

Uznajte. Ak sa dvaja mladí ľudia dokázali pomilovať aj napriek všetkému svojmu "úprimnému" telesnu, ktoré nemala šancu prehlušiť ani Chanel no.5 či Hugo Boss, museli si voňať, ich chemické reakcie boli presné, nepomýlené, neskreslené. Všetko fungovalo, ako malo.

Taaaaakže, odhoďme zábrany a drahé parfumy, ktoré do nimi omráčenej oblohy našich vzťahov robia diery, a vrhnime sa otestovať ich, kým sa v našich partnerstvách načisto neudusíme. Alebo radšej nie? pre istotu. Veľa ľudí dnes nechce poznať pravdu. 

PS: Tento test nie je vhodný pre tehotné ženy. Tým bude s istotou zapáchať úplne všetko.

PS 2: Keby váš chlap prestal používať všetko okrem mydlovej vody, uisitite sa, či sa ešte vie potiť. Dajte mu narúbať dreva na kúrenie, napríklad. Alebo vymyslite niečo príjemnejšie pre vás oboch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?