Skleníkový efekt vzťahov

Autor: Júlia Jaššová | 11.10.2015 o 18:33 | Karma článku: 11,72 | Prečítané:  9303x

Antiperspiranty, deodoranty, parfumy a toaletné vody. Príčina rozvodov či partnerských rozchodov nebola nikdy banálnejšia.

Nedáva vám nič z vyššie uvedeného zmysel? Moja teória je taká jednoduchá. Láska je (okrem tvrdej driny) vo svojom úplnom počiatku chemická reakcia, šialený koktejl endorfínov, serotonínu a všetkého, pred čím si romantické duše zakrývajú oči.

Dám ruku do ohňa za to, že ste už slovko-dve už o "teórii pachov" počuli. Jednou vetou - aby medzi dvoma ľuďmi preskočila povestná iskra, mali by si voňať. Tak ozajstne. Írečito telesne, povedzme. Mali by si voňať so všetkými svojim najprirodzenejšími pachmi. Pot, dych... čo vy na to?

Moja babka raz vytiahla príbeh z priečinka s názvom Keď som ja bola mladá, z ktorých série aj vy nejeden poznáte. Už-už som v hlave prepínala na autopilota občasným pokyvkávaním hlavou, no jej rozprávanie ma celkom chytilo za uši.

Za jej čias sa kúpavali vonku. V koryte. Vodou nanosenou z rieky, ak nemali studňu. Mydlo? Výnimočne. Účinok? Temer žiadny "ucítiteľný". Antiperspirant? Anti - čo?? No samozrejme, že žiadny nebol. Dámske hygienické vložky? Žartuješ? Iba ak v krásnej utopickej futuristickej knižke. Frekvencia kúpania sa? Raz do týždňa. S výnimkou zimných mesiacov. To si nanosili trocha vody do lavóra domov a dali zohriať na transport. A rodili sa deti? Rodili. A boli svadby? Boli. Áno, aj vtedy často v tomto poradí. A vzťahy boli veľakrát trvácnejšie.

Uznajte. Ak sa dvaja mladí ľudia dokázali pomilovať aj napriek všetkému svojmu "úprimnému" telesnu, ktoré nemala šancu prehlušiť ani Chanel no.5 či Hugo Boss, museli si voňať, ich chemické reakcie boli presné, nepomýlené, neskreslené. Všetko fungovalo, ako malo.

Taaaaakže, odhoďme zábrany a drahé parfumy, ktoré do nimi omráčenej oblohy našich vzťahov robia diery, a vrhnime sa otestovať ich, kým sa v našich partnerstvách načisto neudusíme. Alebo radšej nie? pre istotu. Veľa ľudí dnes nechce poznať pravdu. 

PS: Tento test nie je vhodný pre tehotné ženy. Tým bude s istotou zapáchať úplne všetko.

PS 2: Keby váš chlap prestal používať všetko okrem mydlovej vody, uisitite sa, či sa ešte vie potiť. Dajte mu narúbať dreva na kúrenie, napríklad. Alebo vymyslite niečo príjemnejšie pre vás oboch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.


Už ste čítali?